Ogólnopolski zjazd młodych naukowców

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Ogólnopolski Zjazd Młodych Naukowców to doskonała okazja dla młodych, ambitnych działaczy środowisk naukowych z różnych dziedzin, aby wymienić się wiedzą, doświadczeniami, a także, być może, znaleźć partnerów do wspólnego prowadzenia badań. Spotkanie się twarzą w twarz daje nieporównywalnie więcej możliwości wymiany poglądów niż najintensywniejszych kontakt online. W życiu nie można tracić takich okazji! 

Urodzony geniusz?

Pytanie o przepis na genialne dziecko padało wielokrotnie. Naukowcy z całego świata starali się odkryć ten ulotny pierwiastek geniuszu, jednak umykał im on za każdym razem. Ostatecznie mówi się raczej o wrodzonych predyspozycjach, które były w dziecku rozwijane od najmłodszych lat, a odchodzi od wizji naukowca w pieluszkach.

Na zjazdach naukowych młodych odkrywców spotkać można właśnie niezwykle zdolnych i zafascynowanych światem, młodych ludzi. Nie urodzili się genialni, ale świat nauki pochłonął ich tak bardzo, że zatracili się bez pamięci w konkretnej dziedzinie. Swoją dziecięcą ciekawość całkowicie skierowali w jasno określonym kierunku i stali się ekspertami, poszukującymi odpowiedzi na coraz to nowe pytania. 

Wiele rozwiązań jednego problemu?

Na spotkaniach, w których bierze udział duża grupa młodych pasjonatów danej dziedziny z łatwością można nawiązać kontakt z osobami o podobnych poglądach na pewne problemy, a także tych o zupełnie innym spojrzeniu na rzeczywistość. Takie burze mózgów pozwalają nie tylko na wymianę doświadczeń i porównanie swoich  wyników z innymi. Mogą stać się również okazją do spojrzenia krytycznym okiem na własne pomysły, a to, chociaż bolesne, może pomóc w dotarciu do prawdy. 

Praca czy współpraca?

Poznając ludzi o podobnych zainteresowaniach i pasjach, można nie tylko znaleźć oddanych przyjaciół, ale przede wszystkim spotkać partnerów do współpracy. Badania naukowe, zwłaszcza te skomplikowane mogą przerosnąć jednego człowieka. Wówczas pomocne może okazać się zaproszenie do udziału w badaniach osób, które mają podobną wiedzę i doświadczenie, a także mogą je wykorzystywać w dążeniu do odkrywania nowych rozwiązań i prawidłowości otaczającego nas świata.

Ogólnopolski Zjazd Młodych Naukowców poszerza perspektywy młodych ludzi ze świata nauki. Może pomóc nie tylko w poznaniu innych, podobnych osób, ale także potrafi stać się inspiracją dla tych mniej zdecydowanych i pewnych siebie. Naukowiec bowiem, musi posiadać duże zaufanie właśnie do swojej osoby, aby wciąż od nowa, mimo wielu niepowodzeń, szukać prawdy. 

Zobacz więcej

Długopisy Parker- elegancja i precyzja wykonania

Firma Parker została założona przez Georga Parkera w USA, pierwsze wzmianki o długopisach tej firmy pochodzą z roku 1889, produkty w bardzo szybkim czasie zyskały ogromną popularność. W 20 wieku Parker stał się jednym z liderów wśród producentów długopisów oraz wiecznych piór na całym świecie. Obecnie dostępne są w wielu prestiżowych sklepach, a ich gama jest bardzo szeroka.

Wychowanie dzieci – czy kary są skuteczne?

Tradycyjny model wychowania dzieci zakłada stosowanie wobec nich kar. Wielu z nas pamięta je ze swojego dzieciństwa. Coraz częściej słyszy się jednak o tym, że karanie dzieci nie jest tak naprawdę skuteczną metodą wychowawczą – nie prowadzi do zrozumienia błędów w swoim zachowaniu i wpływa niekorzystnie na więź rodziców i dzieci. Czy stosowanie kar wobec dzieci jest uzasadnione, a jeśli nie – czym je zastąpić

Dlaczego dzieci powinny spędzać jak najwięcej czasu na dworze?

Zabawa z dzieckiem na świeżym powietrzu to nie tylko najlepsza alternatywa, aby oderwać dziecko od grania na komputerze. Zalet przebywania na dworze jest znacznie więcej. Dotyczą one zarówno zdrowia fizycznego, jak i psychicznego oraz wpływają na prawidłowy rozwój i integrację z rówieśnikami.