Jak zadbać o prawidłowe i dobre odżywianie swoich dzieci?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Zasady zdrowego odżywania się dzieci powinny być istotną rzeczą dla każdego z rodziców, dbając o to zapewniasz swojemu dziecku zdrowie oraz dobre samopoczucie! Powinno się o to dbać już od samego początku, gdyż w ten sposób zapobiegnąć można późniejszym problemom zdrowotnym a także żywieniowym. Jeśli zależy Ci na dobru Twojego dziecka, poświęć temu uwagę i staraj się aby jego odżywianie przebiegało w sposób prawidłowy!

Zasady zdrowego żywienia dzieci 

Warto podkreślić iż temat związany z prawidłowym odżywianiem dzieci, powinien być na pierwszym miejscu, niezależnie od wieku dziecka. Jednakże największą uwagę winniśmy przywiązywać zwłaszcza do małych dzieci, ponieważ pierwsze dni, miesiące i lata życia to okres najintensywniejszego rozwoju i wzrostu. Należy pamiętać, że proces ten będzie przebiegał w sposób prawidłowy, tylko wtedy gdy dostarczymy naszemu organizmowi niezbędny budulec, inaczej mówiąc odpowiednie składniki odżywcze. Pamiętaj, że źle dobrana dieta nawet dla malucha może stać się przyczyną niekorzystnych dla zdrowia niedoborów. Warto tego uniknąć, dlatego tak bardzo ważna jest w tej kwestii zarówno rola mamy jak i taty.

Zdrowe żywienie jest ważne

Pierwsze lata życia Twojego dziecka są bardzo ważne w kwestii żywienia, i musisz o tym koniecznie pamiętać! Jest to czas największego i najszybszego wzrostu i rozwoju organizmu, warto wspomnieć iż w tym właśnie czasie kształtują się i pojawiają często złe nawyki i upodobania żywieniowe, dlatego trzeba temu zapobiegać. Musisz wiedzieć, że ma to wpływ nie tylko na obecne ale także na późniejsze zdrowie Twojego dziecka. Według przeprowadzonych badań dzieci w wieku od 1 do 3 lat nie są żywione w sposób prawidłowy, otrzymują zbyt mało wapnia oraz błonnika. Prawie 90% dzieci przyswaja zbyt mało mleka oraz produktów mlecznych, a także warzyw i ryb. Skutkuje to nieprawidłową masą ciała, a coraz częściej także nadwagą dziecka.

Zasady odpowiedniego żywienia

Jako dobry rodzic, powinieneś zastanowić się gdzie popełniasz błąd, oraz jak w przyszłości go uniknąć. Z czasem spojrzysz zdecydowanie inaczej na przygotowywanie posiłków dla dziecka. Jest to bardzo istotne, ponieważ wiadomo jest iż praktycznie każdy maluch prędzej czy później otrzymuje posiłki z rodzinnego stołu, aczkolwiek rodzice często zapominają, że ich mała pociecha ma trochę inne potrzeby żywieniowe, w których skład wchodzą inne składniki. Niestety faktem jest także to, iż tradycyjne żywienie Polaków pozostawia wiele do życzenia i nie jest prawidłowe. Jako rodzic musisz pamiętać, iż dziecko ma dużo większe zapotrzebowanie na składniki odżywcze niż osoba dorosła. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie jak zdrowo odżywiać dziecko? Należy również pamiętać, iż żołądek dziecka jest kilka razy mniejszy niż żołądek osoby dorosłej, dlatego zamiast słodkich przekąsek, lepiej jest gdy dzieci spożywają witaminy zawarte w owocach i warzywach. Witamina D oraz wapń, są najważniejszymi i niezbędnymi składnikami odżywczymi do prawidłowego rozwoju kości. Witamina C i A znacząco wzmacnia także odporność dziecka, tym samym zmniejsza możliwość zachorowania.

Znajomość zasad prawidłowego żywienia- czy jest ważna?

Każdy z rodziców, tata i mama powinni znać zasady prawidłowego żywienia, powinni wiedzieć jak wygląda zdrowe śniadanie dla dzieci, a także obiad i kolacja. W tym przypadku dobrze gdy rodzice współpracują ze sobą, nie obarczając tylko i wyłącznie jednej ze stron. Powinieneś pamiętać iż dziecko bacznie obserwuje zachowania swoich rodziców, i naśladuje dorosłych. Zarówno tata jak i mama muszą być wzorowym przykładem żywieniowym dla swojej pociechy. Warto jeść zdrowo, regularnie oraz być aktywnym fizycznie, ponieważ ma to ogromny wpływ na zdrowie nasze oraz dziecka.

Zobacz więcej

Długopisy Parker- elegancja i precyzja wykonania

Firma Parker została założona przez Georga Parkera w USA, pierwsze wzmianki o długopisach tej firmy pochodzą z roku 1889, produkty w bardzo szybkim czasie zyskały ogromną popularność. W 20 wieku Parker stał się jednym z liderów wśród producentów długopisów oraz wiecznych piór na całym świecie. Obecnie dostępne są w wielu prestiżowych sklepach, a ich gama jest bardzo szeroka.

Ogólnopolski zjazd młodych naukowców

Ogólnopolski Zjazd Młodych Naukowców to doskonała okazja dla młodych, ambitnych działaczy środowisk naukowych z różnych dziedzin, aby wymienić się wiedzą, doświadczeniami, a także, być może, znaleźć partnerów do wspólnego prowadzenia badań. Spotkanie się twarzą w twarz daje nieporównywalnie więcej możliwości wymiany poglądów niż najintensywniejszych kontakt online. W życiu nie można tracić takich okazji!

Wychowanie dzieci – czy kary są skuteczne?

Tradycyjny model wychowania dzieci zakłada stosowanie wobec nich kar. Wielu z nas pamięta je ze swojego dzieciństwa. Coraz częściej słyszy się jednak o tym, że karanie dzieci nie jest tak naprawdę skuteczną metodą wychowawczą – nie prowadzi do zrozumienia błędów w swoim zachowaniu i wpływa niekorzystnie na więź rodziców i dzieci. Czy stosowanie kar wobec dzieci jest uzasadnione, a jeśli nie – czym je zastąpić